Budowa solidnej sieci kanalizacyjnej na zewnątrz budynku

Trójnik kanalizacyjny (źródło: leominor.pl)

Jedną z fundamentalnych prac wykończeniowych, o jakich nie można zapomnieć przygotowując do użytku nowo wybudowane domostwo jest zadbanie o dobrą instalację kanalizacyjną. W przypadku jednakże standardowych budynków jednorodzinnych fundamentalnym aspektem jest nie tylko zatroszczenie się o odpowiednie przeprowadzenie sieci połączeń wewnętrznych, ale również o stosowne podłączenie lokalu do systemu kanalizacji zewnętrznej.

Wpierw poznaj temat dokładnie

Zanim udasz się do sklepu z materiałami budowlanymi, zorientuj się w tym czy montowana sieć jest ogólnospławna, czy też rozdzielna. W pierwszym przypadku zadowalający okaże się albowiem kupno zaledwie jednej rury, za pomocą której usuwane będą zarówno wszelkie wody opadowe jak również zanieczyszczenia gospodarcze. Druga kategoria z kolei wymaga podziału na dwa oddzielne cieki, osobno dla każdego typu odpływów. Gdy będziemy posiadać informacje, z jakim typem kanalizacji mamy do czynienia możemy planować rzeczowe zakupy profesjonalnych elementów konstrukcyjnych. Na skutek tego wykorzystane pieniądze nie zostaną wyrzucone w przysłowiowe błoto, a my możemy spać spokojnie, że nabyte towary są bezbłędnie dobrane. Na rynku dostępnych jest aktualnie szereg rozmaitych odmian rur i kształtek kanalizacyjnych, które są mocno zróżnicowane nie tylko cenowo czy także wymiarowo, ale także pod względem materiału, z jakiego są sporządzane.
Postaw na jakość

Budując kanalizację zewnętrzną nie wypada oszczędzać. Inwestycja tego rodzaju ma bowiem mieć zastosowanie na lata systematycznej eksploatacji, skutkiem tego należałoby wybrać solidne produkty, jakie wykonywane są w oparciu o najwyższe normy wytwórcze. Elementarne części opisywanego systemu to rury oraz kształtki, jakie najczęściej tworzone są z PVC (polichlorek winylu) lub PP (polipropylen). Oprzyrządowanie polipropylenowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i niebywale trwałe. Ich dodatkową zaletę stanowi również stosunkowo nieduży ciężar. Ponadto odróżniają się one na tle innych, podobnych elementów dość małą przewodnością cieplną i zupełną niepodatnością na działanie różnego rodzaju substancji chemicznych, w tym głównie kwasów oraz zasad. Nie są również nadmiernie trudne w montażu. Z kolei określając produkty z PVC warto podkreślić, iż są one odporne na wysokie temperatury i podobnie jak wyżej przytoczone części PP niewrażliwe na wszelkiego typu preparaty wykazujące atrybuty żrące. Mają też znaczną udarność i nie ulegają abrazji. Nie ścierają się tak szybko jak inne produkty tej kategorii i są proste do transportowania.

Zadbaj o odpowiedni dobór elementów składowych

Zależnie od budowy systemu konieczne jest dopasowanie odpowiednich kształtek kanalizacyjnych. Można następujące ich wersje: kolana, trójniki, nyple, mufy, przedłużki, mimośrody czy też śrubunki. Wszystkie one używane są w szerokim zakresie rozumianej hydraulice i okazują się niejednakowe pod względem materiałów, z których są wykonane. Zróżnicowanie dostępnych produktów sprawia jednakże, iż nie trudno jest się pogubić. Jeśli więc branża hydrauliczna stanowi dla Was „czarną magią”, nie decyduj się na eksperymentowanie, ale poradź profesjonalnego fachowca. Zlecenie usługi montażu sieci ekspertowi stanowi to nie jedynie komfort, lecz także gwarancja niezawodności. Solidne wykonanie raz a dobrze pozwoli również na redukcję wydatków potrzebnych na możliwe poprawki. Jest to zatem rozwiązanie opłacalne z perspektywy czasu. Posiadający rozeznanie w temacie spec wybierze za Ciebie niezbędny wariant rur oraz kształtek, zwracając uwagę na ich wytrzymałość oraz Twoje zasoby portfela.

Informacje na temat kanalizacji zewnętrznej i kształtek w nich wykorzystywanych zebrane ze strony www.leominor.pl

Profesjonalne wykonanie kanalizacji (film):

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Budowa solidnej sieci kanalizacyjnej na zewnątrz budynku, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *