Nawadnianie ogrodu

Każdy ogród, aby wyglądał pięknie przez cały rok, wymaga ciągłej pielęgnacji. Wiąże się z tym także nawadnianie ogrodu. Tutaj musimy zadbać o jakieś źródło wody. Może to być woda z wodociągu, studni lub nawet zwykła deszczówka. Czym różnią się od siebie te wszystkie źródła? Oczywiście kosztami. O ile w przypadku deszczówki nie ponosimy żadnych kosztów, o tyle w wodociągach to będzie zwykłą opłata za bieżącą wodę. Także jeżeli chodzi o studnię, potrzebujemy pomp, które to będą umożliwiały wydostanie wody na powierzchnię. Te natomiast potrzebują prądu, który też kosztuje.

Woda deszczowa, zbierana do specjalnego pojemnika poprzez instalację, może być świetnym, darmowym źródłem wody, jednak jej ilość uzależniona jest od ilości opadów.

Gdy posiadamy już źródło wody, potrzebujemy odpowiedniej instalacji, która pozwoli rozprowadzić równomiernie wodę w miejscach, które wymagają zraszania. Taka instalacja to niestety największy koszt całego przedsięwzięcia, ale jednorazowy. Dobra instalacja, poprawnie skonfigurowana i zabezpieczona, może służyć nam przez długie lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *