Standardy bezpieczeństwa na placach zabaw

Plac zabaw to miejsce, w którym dużo czasu spędzają dzieci. W wielu przypadkach, place zabaw umożliwiają pozostawianie maluchów na dłuższy czas, gdy rodzice chcą udać się do pracy. Pamiętajmy jednak, ze każdy plac zabaw, powinien spełniać pewne standardy bezpieczeństwa, aby dziecku nic się nie stało podczas pobytu w takim miejscu.

OPIEKUN

Podstawowym wymogiem bezpieczeństwa w takich miejscach jest opiekun. Na placu zabaw musi przebywać dorosła osoba, która będzie doglądała dzieci. Powinien to być człowiek zorganizowany, odpowiedzialny i przede wszystkim mający odpowiednie podejście do dzieci, tak aby nasze pociechy chętnie zostawały pod jego opieką. Oczywiście liczba opiekunów powinna być uzależniona od ilości dzieci bawiących się na placu. Im więcej maluchów, tym więcej osób ich pilnujących.

ARCHITEKTURA

Kolejną kwestią są rozwiązania techniczne, zastosowane na placach zabaw. Wszystkie obiekty, na których mają bawić się dzieci, powinny być niewielkich rozmiarów i trwale przymocowane do podłoża. Nawierzchnia powinna amortyzować ewentualne upadki dzieci podczas zabawy. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się płyty gumowe. Pozwalają amortyzować uderzenia, a przy tym nie utrudniają chodzenia lub biegania.

OGRODZENIE

Płyty gumowe możemy wykorzystać także wewnątrz. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i nadają się zarówno na zewnątrz, jaki do wnętrz pokoi dziecięcych w naszych domach. Wracając do tematu placu zabaw, to bardzo ważną kwestią jest odgrodzenie takiego miejsca. Jeśli w pobliżu placu przebiega droga samochodowa lub inne, często uczęszczane miejsce, specjalne ogrodzenie powinno ochraniać dzieci przed niebezpieczeństwem. Pamiętajmy także, aby nie miało ono ostrych krawędzi lub miejsc, które są dostępne dla dzieci i mogą spowodować ich skaleczenie.

Zostawiając dzieci w pobliskim placu zabaw pamiętajmy, aby był on odpowiednio zabezpieczony. Przyrządy do zabawy powinny być dostosowane do wieku maluchów, nad bezpieczeństwem dziećmi powinien cały czas czuwać opiekun, a nawierzchnia powinna odpowiednio amortyzować ewentualne upadki.
Więcej informacji o płytach gumowych znajdziecie na stronie: www.yocco.com.pl.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *