Upały wrogiem pięknych ogrodów

Tegoroczna aura nie rozpieszcza fanów zieleni. Fala upałów, która zalała nasz kraj jest bolączką ogrodników. Powoduje szybkie wysychanie roślin i zmniejszenie ilości owoców. Często nie pomaga nawet ciągłe nawadnianie i pielęgnowanie skweru. Niestety, ale tego typu skutki upałów są po części winą tych osób, które projektowały dany ogród.

Odpowiednie rozwiązania powinno się aplikować już w fazie projektowania. Wówczas to możemy przewidzieć nasłonecznienie konkretnych partii ogrodu. W ten sposób, rośliny, które lepiej znoszą wysokie temperatury, umieszczamy w miejscach bardziej wystawionych na działanie promieni słonecznych. Te natomiast, którym wysoka temperatura bardzo zagraża, i potrzebują one stałej wilgoci i cienia, umieszczamy w zacienionych lub nienasłonecznionych częściach skweru.

Bardzo ważną kwestią jest także odpowiednie nawodnienie całego ogrodu. Zadbajmy o to, aby każda część podwórka była nawadniana, Jest to bardzo ważne gdyż pozwala na równomierny wzrost wszystkich rośli. Dodatkowo możemy skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Systemy nawadniania w Poznaniu pozwalają na interaktywne obliczenie ilości dysz nawadniających oraz podawanej wody, aby każda roślina wzrastała w odpowiednich warunkach. Nie pomijajmy faktu, że wiele roślin potrzebuje innego nawodnienia, a zbyt częste ich podlewanie może skutkować gniciem lub zahamowaniem wzrostu.

Podczas okresu wakacyjnego, wiele osób udaje się na wczasy i pozostawia dom bez opieki na dość długi czas. Często wtedy wyłącza się prąd, aby zabezpieczyć budynek przed pożarem lub innymi niebezpieczeństwami. Wówczas, system nawadniający nie funkcjonuje a roślinom grozi uschnięcie., Warto poprosić sąsiada, aby chociaż kilka razy wszedł do domu i uruchomił nawadnianie.

Jeśli zależy nam na pięknym podwórku, nie należy pozostawiać go bez nawadniania. Musimy zadbać o odpowiednie zacienienie roślin, które źle reagują na dużą ilość promieni słonecznych. W czasie upałów sprawdźmy działanie systemu dostarczającego wodę, aby nasze rośliny nie pozostały bez odpowiedniego nawodnieni

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *