Urządznie przestrzeni przed naszymi domostwami (porady jak mieć wspaniały ogród)

sxc

Kiedy wybudujemy dom, mamy za sobą połowę sukcesu. Piękne mieszkanie jest marzeniem każdego z nas, lecz przestrzeń przed budynkiem także wymaga od nas pomysłowości. Nie możemy przecież zniszczyć piękna budynku nieodpowiednio zaprojektowanym ogrodem, lub, co gorsza, pustym trawnikiem, bez żadnych roślin czy krzewów.

Przestrzeń przed domem powinniśmy wypełnić przede wszystkim roślinami i krzewami. Jest to tradycyjne rozwiązanie, sprawdzające się w przypadku każdej powierzchni. Oczywiście tereny zielone możemy urozmaicić alejkami lub altaną, ale o tym w dalszej części artykułu.

W kwestii ogrodu, bardzo ważny jest pomysł. Specjaliści projektowania ogrodów w Poznaniu podkreślają, że to właśnie w tym momencie duża liczba osób popełnia najwięcej błędów. Nieodpowiedni dobór roślin, brak uwzględnienia nasłonecznienia danych miejscy czy zbyt duża ilość roślin to najczęściej popełniane błędy. Musimy pamiętać, że rośliny potrzebują miejsca aby swobodnie się rozwijać. Krzewy kupowane we wczesnym stadium rozwoju, po kilku latach wielokrotnie zwiększają swój rozmiar. Zapomina o tym zdecydowana większość osób, które z kwestią projektowania ogrodu spotykają się po raz pierwszy. Warto dlatego skorzystać z usług profesjonalnego biura projektowego. Za niewielką opłatą dostaniemy projekt, który pozwoli na swobodne rozkwitanie skweru.

Bardzo ciekawy efekt wizualny daje urozmaicenie ogrodu alejkami lub zabudowaniami. Drewniane altany to nie tylko piękny widok, ale także świetne miejsce na upalne dni czy wieczorne grille. Koszt altany nie jest tak duży, a niesie za sobą mnóstwo pozytywów. Alejki, prowadzone pomiędzy krzewami możemy zrobić samemu. Można je zrobić z betonu lub kostki brukowej. Nie zapomnijmy uwzględnić ich podczas projektowania, gdyż pozwoli to na odpowiednie rozmieszczenie roślin, bez konieczności późniejszego ich przesadzania.

Ogród jest wizytówką naszego domu. Nie zapomnijmy także zadbać o to, by rośliny miały odpowiednią ilość wody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *